Wednesday, 3 March , 2021
امروز : چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹ - 20 رجب 1442
شناسه خبر : 685
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶ |

رهبر انقلاب: قبله عده ای هنوز هم امریکاست.

رهبر انقلاب در بخش هایی از سخنرانی امروز شان (۱۸ دی ماه) بر خوی سلطه گری و خباثت امریکایی ها تاکید کردند و افزودند آن ها همچنان به فکر تسلط بر ایران هستند و عجیب تر آنکه قبله عده ای هنوز هم امریکاست.
رهبر انقلاب: قبله عده ای هنوز هم امریکاست.

به گزارش پاکان پرس، رهبر انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای روز جمعه ۱۹ دی ماه، در سالروز قیام  تاریخی مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶، سخنرانی کردند.

ایشان در بخش هایی از سخنرانی گفتند:

– باید حرکت مردم در ۱۹ دی را اولین ضربه «تبرِ ابراهیمی» بر پیکره «بت بزرگ» به‌حساب آورد. این اولین تبری بود که توسط مردم قم به بت بزرگ آمریکا وارد شد. این حرکت ادامه داشت و امروز وضع و حال بت بزرگ را می‌بینید. این از نظام انتخابات‌شان، این وضعیت حقوق بشرشان است که چند ساعت یا حداقل چند روز یکبار یک سیاه پوست را بدون جرم می‌کشند. این ارزش‌های آمریکایی است که امروز مایه مسخره آن‌هاست. این هم اقتصاد فلج‌شان.

– عجیب‌تر این است که قبله عده‌ای هنوز آمریکاست.

– علت قیام مردم قم هم فقط حضور رئیس‌جمهور آمریکا نبود. این سر باز کردن خشم درونی ملت بود وگرنه ۲۵ سال بود آمریکا انواع فشار را بر مردم وارد می‌کرد. به ‌وسیله رژیم مستبد و فاسد پهلوی ایران را پایگاه اصلی خودش قرار داده بود و نتیجه آن هم برای مردم ما پیشرفت نبود، ‌بلکه فقر اقتصادی، ‌فقر علمی، فساد و بی‌بندوباری فرهنگی بود.

– حالا عده‌ای خیال می‌کنند اگر با آمریکا آشتی کردیم و رفیق شدیم کشور بهشت برین خواهد شد.

ببیند کشورهایی که قربان صدقه آمریکا می‌روند وضع‌شان چطور است.

تفاوت آمریکا با دیگر کشورها برای مردم ایران:

– آمریکا بعد از حوادث ۱۹ دی و انقلاب باز هم دست از توطئه برنداشته است. اینکه برخی می‌پرسند فرق آمریکا با فلان کشور اروپایی چیست در همین است؛ آن‌ها چون سال‌ها در این کشور جا خوش کرده بودند، دائماً در فکر بازگشت به آن وضعیت هستند. برخی از دولت‌های خائن منطقه هم البته به او کمک می‌کنند.

– آمریکا منافع خودش را در بی‌ثباتی این منطقه می‌داند. مگر وقتی که به‌طور کامل خودش را مسلط بر منطقه کند. تا قبل از آن، نفع آمریکایی‌ها در بی‌ثباتی منطقه است.

– یک کارشناس معروف اندیشکده آمریکایی که خیلی‌ها او را می‌شناسند صریحاً این حرف را زد،‌گفت ما خواهان ثبات در ایران و عراق و سوریه و لبنان نیستیم. ما مایل به ثبات در این کشورها نیستیم. او می‌گوید «مسئله اصلی لزوم یا عدم لزوم بی‌ثباتی در این کشورها نیست». منظور او این است که این موضوع محرز است که باید بی‌ثباتی ایجاد شود، بلکه موضوع، چگونگی ایجاد بی‌ثباتی است. در جایی با داعش یک وقت هم با فتنه ۸۸ و گاهی هم با کارهایی که می‌بینید در منطقه انجام می‌دهند.

– بعد یک یاوه‌گوی آمریکایی می‌گوید ایران موجب بی‌ثباتی منطقه است، نه ما مقابل بی‌ثباتی ایستاده‌ایم. در سال ۸۸ آمریکا می‌خواست ایران را بی‌ثبات کند همان کاری که در ۹۹ سر خودشان آمد. اینکه رفتند اعضای کنگره را از دالان‌های مخفی فراری دادند همین کار را می‌خواستند در ایران انجام دهند و جنگ داخلی راه بیاندازند که خدای متعال آن‌ها را موفق نکرد. بعد خدای متعال این بلا را بر سر خودشان آورد.

– وقتی مسیر انقلاب را از ۱۹ دی تا امروز نگاه می‌کنیم ده‌ها یا شاید صدها برابر حداقل ده‌ها برابر کشور ما قوام و عمق و پختگی پیدا کرده و تجربه به‌دست آورده است. آن روز مجهز نبودیم، امروز خیلی مجهز هستیم؛ از لحاظ سیاسی،‌ نظامی و…

– بر خیلی از موانع غلبه کرده‌ایم و هدف نهایی هم ایجاد تمدن نوین اسلامی است. ممکن است یک نسل به این هدف نرسد اما این حرکت ادامه پیدا خواهد کرد تا به آن هدف برسیم. باید غلبه کنیم بر خباثت‌هایی که علیه کشور بوجود می‌آورند. بنابراین مواضع ما در برابر آمریکا ناشی از این فلسفه است.

| منبع خبر : www.farsnews.ir
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.